Arlind Ajeti bind Mihajloviçin, titullar kundër Romës

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti ka arritur që të fitojë besimin e drejtuesve të Torinos.

Qëndërmbrojtësi kuqezi me shumë gjasa do të jetë titullar në sfidën e kësaj fundjave, ku Torino do të përballet me skuadrën e Romës.

Trajneri serb i Sinisha Mihajlovic do t’i besojë sërish Ajetit qëndrën e mbrojtjes në krah të Moretit.

Në këtë mënryrë, Arlind Ajeti po e shfrytëzon maksimalisht këtë mundësi për të fituar sa më shumë pike në sytë e trajnerit.

Gjatë janarit për mbrojtësin u interesuan disa skuadra, por ai ishte i vendosur për të qëndruar dhe treguar vlerat e tij te skuadra torineze.

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *