Berisha sulmon Rexhep Qosen: Promovon projektet e Beogradit me porosi të Edi Ramës (po takimi i Berishës me Bulatoviç, numrin dy të Milosheviçit me porosi e kujt ishte?)

berisa, bulatovicSali Berisha ka sulmuar akademikun e njohur Rexhep Qosen për deklaratën e bërë prej tij, ku kërkonte shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas Berishës, kjo deklaratë e Qoses është porositur nga kryeministri Edi Rama, ndërsa projektin e shkëmbit të terrioreve e konsideron si projekt të Serbisë.

Por ka harruar takimin qe ka zhvilluar me ish-kryeministrin e Malit te Zi, dhe numrin dy te federates se ish-Jugosllavise nen drejtimin e Sllobodan Milosheviç per thyerjen e embargos se OKB dhe furnizimin me nafte dhe arme te armates jugosllave.

Reagimi i Berishës re rrjetin social:

Intervista e Qoses p ne rrjetin socialër shkëmbim territoresh e porositur nga Edvin Kristaq Rama!

Diplomati dixhital informon:

Intervista e Rexhep Qoses për shkëmbim territoresh sipas një projekti të Beogradit, midis Kosovës dhe Serbisë, në kulmin e krizës të marshimit mbi Kosovë me trenin e Serbomadhisë, është e porositur nga Edvin Kristaq Rama! Burime diplomatike ato ditë flasin për një marrëveshje Rama – Vuçiç për veprimin aneksionist pushtues të Beogradit ndaj veriut të Kosovës! sb

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *