Afera

Zeni e mësoi rrugën, tani do ta bëj shpesh e më shpesh!

Zeni e mësoi rrugën, tani do ta bëj shpesh e më shpesh!

Afera, Aktualitet, Blogu TemA, Braçe, Koment, Politika, Zeni
Nga Erjon Braçe   Shkëlzen Berisha e mësoi rrugën! Do ta bej shpesh e me shpesh, per gjithcka ku figuron emri i tij, per cdo ceshtje. Duhej te thirrej me pare, prej Gerdecit. Nuk ndodhi, nuk e therriten prokuroret e tij dhe, per shkak te tyre,  nuk e therriten as gjykatesit e tij. Frika eshte e madhe dhe kjo vlen shume. Imagjinoni, ai dhe te tjere, kishin frike deri ne fund edhe nga prokuret e gjykatesit e tyre; i emeruan nje me nje qysh prej Gerdecit dhe, perseri kishin frike. E dini perse? Sepse faktet per te e per ta, ja bejne muuuu! Kjo eshte hera e pare qe ulen ne tavoline, ne nisje si deshmitare. Nuk deshmojne, sepse perballe tyre nuk jane prokuroret e gjykatesit e tyre. Shkelzen Berisha kerkon ata. Sepse jane ende ata, reforma ne drejtesi u pengua deri ne germen e fundit, sepse
REPLIKAT/ Zeni nuk pranon të thotë emrin e babit në Komision, Taulant Balla i tregon derën: Po s’u betove, këtu do mbetesh…

REPLIKAT/ Zeni nuk pranon të thotë emrin e babit në Komision, Taulant Balla i tregon derën: Po s’u betove, këtu do mbetesh…

Afera, Aktualitet, CEZ, Politika, Shkelzen Berisha
Shkëlzen Berisha nuk ka pranuar të japë gjeneralitetit dhe të bëjë betimin para Komisionit parlamentar për aferën e CEZ. Kur i është kërkuar të japë gjeneralitetet, Zeni ka thënë se ato janë në padinë që ka bërë ndaj Ballës për shpifje. Zeni madje ka kërkuar që t’i paguajnë edhe borxhin, pasi sipas tij, gjykata e ka dënuar Ballën për shpifje. Ai ka ndjekur të njëjtën praktikë si babai i vet, që kur u paraqit para Komisionit, nuk pranonte të bënte betimin. Por, i ati u detyrua që të paraqitet sërish, deri sa pranoi të bënte betimin. Duke qenë se Shkëlzeni nuk ka pranuar të japë gjeneralitetet dhe të betohet, kryetari i Komisionit, Taulant Balla, i ka treguar derën atij. Balla deklaroi se Shkëlzen Berisha do të paraqitet në Komision dhe do të japë dëshminë e tij, por vetëm kur të japë gjener