Akuzat

Shpërthen trajneri i Korabit pas penalltisë në favor të Skëndërbeut: U ndëshkuam nga një bastard!

Shpërthen trajneri i Korabit pas penalltisë në favor të Skëndërbeut: U ndëshkuam nga një bastard!

Akuzat, Korabi, penalltia, Skenderbeu, Sport, Trajneri
Trajneri i Korabit, Gerd Haxhiu ka shpërthyer pas përfundimit të ndeshjes me Skëndërbeun që korçarët fituan me rezultatin 1-0 me anë të një penalltie shumë të dyshimtë. Në prononcimin e tij për “Supersport”, Haxhiu është shfaqur mjaft i irritur duke hedhur akuza ndaj gjyqtarit të ndeshjes. “Penallti qesherarake, pasi nuk ka asnjë kontakt. Ne vijmë në punë, sakrifikojmë nga vetja jonë, nga familja për të dhënë atë që dimë të bëjmë, por kjo që ndodhi sot është e papranueshme. Unë iu kam kërkuar lojtarëve që të jenë sa më të qytetëruar në fushën e lojës, ashtu sic sillem dhe vetë.Ndëshkohemi nga bastardë! Javën e kaluar u ndëshkuam nga Olsi Sokoli, sot nga një gjyqtar nga vlora, se jemi dhe nga një qytet, por turp ti vijë. E përsëris edhe njëherë, gjyqtar bastard!” përfundoi trajneri i Korabi
Ministrat me dashnore te hoteli?! Flet avokati grek i Balilit: Çfarë di unë për videot e politikanëve në “Santa Quaranta”!

Ministrat me dashnore te hoteli?! Flet avokati grek i Balilit: Çfarë di unë për videot e politikanëve në “Santa Quaranta”!

Aktualitet, Akuzat, Avokati, Balili, Kronika, Kundërshtime, Politika
Avokati i i njeriut qe eshte ne kerkim per trafik droge dhe qe quhet “Eskobari i Ballkanit”, te gjitha akuzat ne drejtim te klientit te tij i cileson si te paverteta, nderkohe qe mohon mundesine e elementeve qe u zbardhen nga deklarata e Ministrit te Drejtesise Ylli Manjani. Per me teper sipas tij, ai disponon dokumentacion te bollshem dhe keto elemente nuk gjenden ne dosjen e Klemend Balilit, as nga akuzat qe jane hedhur nga policia greke apo shqiptare. Dhe ndërsa çështja Balili është folur disa herë gjatë konferencës për shtyp të ish Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, “Dritare me Rudinën” në Vizion Plus realizoi një intervistë me Alexis Kougias, avokatin e z. Klement Balili, i cili tregoi në çfarë faze është çështja dhe iu përgjigj pyetjes nëse ka video të politikanëve sh
Akuzat ndaj Granit Xhakës, flet trajneri Arsen Venger

Akuzat ndaj Granit Xhakës, flet trajneri Arsen Venger

Akuzat, Arsen Venger, Arsenal, Granit Xhaka, Sport
Trajneri i Arsenalit, Arsen Venger ka folur për akuzat ndaj lojtarit të skuadrës së tij Granit Xhaka. Mesfushori me orgjinë shqiptare akuzohet për racizëm ndaj fyerjeve që i ka bërë një punonjëse të aeroportit. Në një pronocim, Arsen Venger, është shprehur se ka pasur një takim me Xhakën në lidhje me këtë problem, por francezi tha se lojtari ia ka mohur këto akuza dhe ndihet i pafajshëm. “Xhaka e ka mohuar incidentin në Heathroë. Kam folur me Granitin në lidhje këtë dhe ai e ka mohuar incidentin” ka deklaruar Venger. Venger foli dhe për kartonin e kuq që Granit Xhaka, mori në ndeshjen ndaj Burnleyt. “Unë nuk mendoj se ai donte të lëndonte dikë. Kemi humbur Granitin për katër ndeshje tani në një moment të rëndësishëm të sezonit. Unë mund të flas vetëm për atë që unë kam parë te Granit