Balili

Meta sqaron arsyet: Pse shkova në inaugurimin e hotelit të Klemend Balilit…! Rovena Gashi s’duhet anatemuar

Meta sqaron arsyet: Pse shkova në inaugurimin e hotelit të Klemend Balilit…! Rovena Gashi s’duhet anatemuar

Aktualitet, Balili, Gashi, Hotel, Meta, Politika
Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka shpjeguar sot arsyet se pse i ka kërkuar në mënyrë zyrtare Presidentit Bujar Nishani që të mbledhë Këshillin Kombëtar të Sigurisë për çështjen e Klement Balilit. Sakaq ai nuk ka ngurruar t’u japë përgjigje zërave dhe akzuave se edhe ai ka qenë i pranishëm në inaugurimin e hotelit të Klement Balilit “Santa Quaranta”. “Unë nuk kam asnjë kompleks ndaj askujt, se kam dëgjuar shumë histori dhe përralla. Kam dëgjuar që ka qenë Meta në inaugurimin e hotelit të Sarandë. Po ju them që Ilir Meta do të shkojë në çdo hotel që do të ftohet nga çdo qytetar, në çdo kioskë që do të bëhet, nëse do ketë mundësi. Dhe nuk do të shkoj nëse nga Policia apo SHISH do t’i thobë që z.Meta mos shko aty se ky merret me këtë lloj trafiku. Për histori të tilla nuk kam asnjë lloj lmeraku ap
Ministrat me dashnore te hoteli?! Flet avokati grek i Balilit: Çfarë di unë për videot e politikanëve në “Santa Quaranta”!

Ministrat me dashnore te hoteli?! Flet avokati grek i Balilit: Çfarë di unë për videot e politikanëve në “Santa Quaranta”!

Aktualitet, Akuzat, Avokati, Balili, Kronika, Kundërshtime, Politika
Avokati i i njeriut qe eshte ne kerkim per trafik droge dhe qe quhet “Eskobari i Ballkanit”, te gjitha akuzat ne drejtim te klientit te tij i cileson si te paverteta, nderkohe qe mohon mundesine e elementeve qe u zbardhen nga deklarata e Ministrit te Drejtesise Ylli Manjani. Per me teper sipas tij, ai disponon dokumentacion te bollshem dhe keto elemente nuk gjenden ne dosjen e Klemend Balilit, as nga akuzat qe jane hedhur nga policia greke apo shqiptare. Dhe ndërsa çështja Balili është folur disa herë gjatë konferencës për shtyp të ish Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, “Dritare me Rudinën” në Vizion Plus realizoi një intervistë me Alexis Kougias, avokatin e z. Klement Balili, i cili tregoi në çfarë faze është çështja dhe iu përgjigj pyetjes nëse ka video të politikanëve sh
Klement Balili “shkon” në Presidencë, zbulohet përgjigjia e Nishanit për Metën

Klement Balili “shkon” në Presidencë, zbulohet përgjigjia e Nishanit për Metën

Aktualitet, Balili, Meta, nishani, Përgjigje, Politika
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i kërkoi sot në mesditë Presidentit Bujar Nishani për të thirrur sa më shpejt të jetë e mundur Këshillin e Sigurisë Kombëtare lidhur me dështimin e disa institucioneve në arrestimin e Klement Balilit, i akuzuar për trafik ndërkombëtar droge. “Ashtu siç edhe mund të jeni bërë me dije, nga media e shkruar dhe elektronike apo burime të tjera informacioni, Klement Balili, një person me probleme serioze me ligjin, pavarësisht akteve procedural apo akuzave, të përcjella apo të paraqitura nga organet kompetente shqiptare apo ndërkombëtare, ende nuk është ndaluar për t’iu nënshtruar drejtësisë”, thuhet ndër të tjera në letrën e Metës. Ai i kërkon Nishanit për të mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare me qëllim analizimin e të gjitha veprimeve dhe mosveprimeve të ins