Braçe

“Lulzim, nuk ia del dot me të rrahur qytet më qytet. As më 21 janar me hu dhe pushkë nuk arrite dot, të hoqi vota”

“Lulzim, nuk ia del dot me të rrahur qytet më qytet. As më 21 janar me hu dhe pushkë nuk arrite dot, të hoqi vota”

Aktualitet, Basha, Blogu TemA, Braçe, Kavaje, Rrahje
Nga Erjon Braçe Lulzim Basha mund të shkojë kudo, me këdo! Edhe në Kavajë! Por, rrahja e një qytetari në Kavaj, thjesht pse tha me zë mendimin e tij, është krim! Fundi fundit, ai qytetar eshte nje njeri i lire ne kete vend dhe, ka te drejte te thote ku te doje, si te doje e me sa fuqi te kete e te doje, mendimin e tij. Në Kavajë, per herë te fundit për mendimet e tyre,  janë rrahur njërez vetëm në vitin 1990-të dhe, nga një rregjim që e kishte të shkruar në ballë e Kushtetutë se e ndalonte mendimin e ndryshëm. Kriminal u quajt ai rregjim. Kriminale eshte rrahja e njerezve per mendimet e tyre edhe sot. Denohet nga ligji. Une nuk di cfare ka bere policia deri tani.  Nuk kam degjuar kend te flase per veprimet e munguara te policise. harrohen me aq lehtesi sa sot, banditet qe ne Peshkopi rrahe

Gazetaria e “pisanjosëve” dhe unë

Aktualitet, Blogu TemA, Braçe, Gazetaret, Koment
Nga Erjon Braçe Qimit dhe Qimes, Ju dhembi shume e enjtja! Vecanerisht e verteta mbi “lidhjet kriminale te Erion Braces”, sherbyer si shpifje nga Berisha dhe, lepire nga keta me te gjithe gjuhen, gjere e gjate, madje deri ne lakimet me te pista! E verteta me foto e se enjtes su mjaftoi! Edhe pse sfidova Berishen, keta natyrisht, per te treguar qofte edhe nje prove sado periferike kunder meje; Jo vetem qe se bene, jo vetem qe pas kesaj nuk kerkuan ndjese, por u rikthyen te shpifin serish. Qimi dhe Qimja, kane zbuluar veshjet e mia “firmato” e “te shtrenjta”! Ja ku i keni! Palltoja e famshme, kushton vec 21.990 leke; Po eshte e Zara-s por kaq kushton; ose 159.90 eu sa e bleva une. Pas 10 vitesh me nje pallto, vjet ne dimer vendosa te blej kete pallto. Pant

Një përgjigje për bankën më të madhe të krimit, bankën “Berisha” dhe zarin e “sypeshkaqenit”

Aktualitet, Berisha, Blogu TemA, Braçe, Politika, Replike
Nga Erjon Braçe Dje, Sali Berisha dhe “qytetaret e tij virtuale”, kane zbuluar nje tjeter “lidhje kriminale timen”. Ka permendur nje Julian Sula dhe, lidhjen e tij, pronarin e kompleksit Eldon Park. Gjithnje ne Lushnje. Une nuk kam me pike dyshimi; Sali Berisha eshte sot banka me e madhe e krimit ne vend, me nje liste te gjate kriminelesh rreth tij, ne perdorim, me interesa te larta, me te lartat qe politikanet e kriminelet ne perdorim shkembejne. Ndryshe, nuk ka se si te shpjegohet qe, te gjithe kriminelet kane njohje dhe strehim tek ai, Sali Berisha. Ai, Sali Berisha po i perdor per te goditur kundershtaret e tij. As qe do mundohesha te shkruaja keto radhe, sikur rasti im, te mos replikohet si i tille, bashkepunim kriminelesh me Sali Berishen, edhe tek Edi Rama e
Zeni e mësoi rrugën, tani do ta bëj shpesh e më shpesh!

Zeni e mësoi rrugën, tani do ta bëj shpesh e më shpesh!

Afera, Aktualitet, Blogu TemA, Braçe, Koment, Politika, Zeni
Nga Erjon Braçe   Shkëlzen Berisha e mësoi rrugën! Do ta bej shpesh e me shpesh, per gjithcka ku figuron emri i tij, per cdo ceshtje. Duhej te thirrej me pare, prej Gerdecit. Nuk ndodhi, nuk e therriten prokuroret e tij dhe, per shkak te tyre,  nuk e therriten as gjykatesit e tij. Frika eshte e madhe dhe kjo vlen shume. Imagjinoni, ai dhe te tjere, kishin frike deri ne fund edhe nga prokuret e gjykatesit e tyre; i emeruan nje me nje qysh prej Gerdecit dhe, perseri kishin frike. E dini perse? Sepse faktet per te e per ta, ja bejne muuuu! Kjo eshte hera e pare qe ulen ne tavoline, ne nisje si deshmitare. Nuk deshmojne, sepse perballe tyre nuk jane prokuroret e gjykatesit e tyre. Shkelzen Berisha kerkon ata. Sepse jane ende ata, reforma ne drejtesi u pengua deri ne germen e fundit, sepse