Bregu

INTERVISTA/ Rrëfehet Majlinda Bregu: E vërteta e ofertës se Ramës, situata ne PD dhe përplasjet me ambasadorët

INTERVISTA/ Rrëfehet Majlinda Bregu: E vërteta e ofertës se Ramës, situata ne PD dhe përplasjet me ambasadorët

Aktualitet, Ambasadoret, Bregu, krasta, PD, Politika, Rama, Situata, Vetting
Deputetja demokrate Majlinda Bregu tregon gjithçka nga zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike dhe situatën e saj. Në një intervistë për gazetarin Adi Krasta në emisionin “E Diell’, ajo jep mendimin për situatën aktuale në vend. Krasta: Parmbrëmë erdhe në Shqipëri nga një udhëtim i gjatë ne Shtetet e Bashkuara të Amerikës. A mund ta themi ne se çfarë ndodhi atje, ishte një vizitë private apo organizuar për çështje teknike pune? Bregu: Jo nuk ishte një vizitë private, ishte një vizitë e cila ishte parashikuar gati dy muaj më parë, me një ftesë ku ishin parlamentarë nga Shqipëria, Kosova, Gjeorgjia, Serbia dhe Ukraina. Të gjitha ne vendet të cilat kemi probleme me konsolidimin, me demokracinë në përgjithësi. Por sigurisht kishte dhe një komponent tjetër, se duke shfrytëzuar mundësinë që i
Majlinda Bregu kthehet nga SHBA, kreun e PD e gjen në çadrën e protestuesve me qëndrime të përmbysura

Majlinda Bregu kthehet nga SHBA, kreun e PD e gjen në çadrën e protestuesve me qëndrime të përmbysura

Aktualitet, Basha, Bregu, Kthim, Politika, proteste
Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu është rikthyer më në fund në atdhe. Pas vizitës së saj 10 ditore në SHBA, deputetja demokrate ka njoftuar rikthimin e saj në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Bregu tregon detaje nga vizita e saj zyrtare në SHBA si dhe takimet që zhvilloi. Bregu mungoi në protestën e oopzitës për shkak të kësaj vizite. Ndërsa pritet të shohim tashmë nëse ajo do të shkojë në çadrën e protestuesve. Statusi i plotë i ish-ministres së Integrimit: Pas 10 dite takime e vizita ne Kongres, Senat e Departament Shteti ne Ëashington, nje bashkebisedimi shume te mire per (dis)Integrimin Europian organizuar nga NDI dhe Keshilli i Atlantikut te Veriut dhe realitetit teknologjik qe ka sunduar boten dhe politiken. Facebook ishte nje nga platformat teknologjike rendesi