Celta Vigo

La Liga/ Barcelona mposht Celta Vigon dhe ruan kreun

La Liga/ Barcelona mposht Celta Vigon dhe ruan kreun

Barcelona, Celta Vigo, La Liga, Sport
Barcelona ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 Celta Vigon, për ta rimarrë kreun në La Liga. Një fitore spektakolare për katalanasit të cilën dominuan takimin dukur dhuruar spektakël përballë Celta Vigos Humbja e pesë pikëve brenda një jave nga ana e Real Madridit, ka rikthyer seriozisht në garë Barcelonëm të cilët po mundin këdo që i del para. Autorët e golave për skuadrën e drejtuar nga Luis Enrike i shënaun Liomel Messi me dy gola Neymar, Rakitic dhe Umtiti. Source: gazetatema.net
Copa del Rey/ Celta Vigo eleminon Realin e Madridin

Copa del Rey/ Celta Vigo eleminon Realin e Madridin

Celta Vigo, Copa Del Rey, Real Madrid, Sport
Celta Vigo kanë eleminuar Real Madridin nga Copa del Rey, pas barazimit që mori në transfertë me rezultatin 2-2. Celta kalo, në gjysmëfinale, pasi kishte mposhtur në ndeshjen e parë ekipin e drejtuar nga Zinedin Zidane, me rezultat 2-1. Autorët e golave për Celta Vigon u shënuan nga Danilo që realizoi një autogol dhe Wass, ndërsa për madrilenën shënuan Kristiano Ronaldo dhe Lucas. Celta kështu bëhet skuadra e dytë që kualifikohet në gjysmëfinale, pasi më herët Atletico Madrid kishte eliminuar Eibarin. Source: gazetatema.net