Demtimet

Nisin “dëmtimet” tek Kukësi përpara ndeshjes me Tiranën në Kupë

Nisin “dëmtimet” tek Kukësi përpara ndeshjes me Tiranën në Kupë

Demtimet, Kukesi, Kupa Shqiperise, Ndeshja, Sport, Tirana
Klubi i Kukësit pas ndeshjes kundër Tiranës që u luajtën të shtunën në “Selman Stermasi”, ku triumfuan me rezultatin 2-1, kanë vendosur heshtjen për shtyp për të shmangur ndonjë deklaratë që mund të krijojë sërish polemika. Të mërkurën sërish Kukësi do të luajë me bardheblutë, por këtë radha ndeshja është e vlefshme për Kupën e Shqipërisë dhe do të zhvillohet sfida e kthimit. Në ndeshjen e parë rezultati ka dalë 2-1 në favor të Tiranës, duke lënë të hapur kualifikimin i cili do të vendoset të mërkurën në ndeshjen e kthimit që do të luhet në kryeqytet. Por, takimi që u luajt në fundjavë ku Kukësi arriti që të fitonte me shumë lehtësi përballë Tiranës, pritet që t’i rikthehet si nder 24-herë kampionëve të vendit për tu kualifikuar për më tej. Kjo pasi në këtë takim në dispozicion të trajneri