Habia

Më e pamendueshmja ka ndodhur, habit Sali Berisha: Merr në mbrojtje për herë të parë ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri

Më e pamendueshmja ka ndodhur, habit Sali Berisha: Merr në mbrojtje për herë të parë ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri

Aktualitet, Berisha, Habia, Mbrojtje, Politika, Tahiri
Askush nuk e kishte menduar dhe as imagjinuar se Sali Berisha, ish-kryeministri i Shqipërisë në tetë vite do të thoshte ndonjë fjalë të mirë për Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Jo më ta merrte në mbrojtje pikërisht ministrin ndaj të cilit partia që ka drejtuar, PD ka bërë mbi 1 mijë konferenca shtypi kundër. Pa futur në llogari këtu akuzat dhe debatet në sallën e Kuvendit, apo statuset në rrjetet sociale. Keshtu, ish­-kryeministri Berisha ka dalë për herë të parë në një farë mënyrë në mbrojtje të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Kështu, një status në “Facebook”, Berisha shkruan se për ngjarjet kriminale të ditëve të fundit, fajtor është Rama dhe jo Tahiri. Po citojmë postimin e ish-kryeministrit në rrjetin social: Portalet e ofendojne Saje qorrin duke e quajtur turpi i Rames! M