Ilir Daja

Ilir Daja: Kishte kontakt, penalltia ishte e saktë

Ilir Daja: Kishte kontakt, penalltia ishte e saktë

Ilir Daja, Korabi, penalltia, Skenderbeu, Sport
Trajneri i Skëndërbeut, Ilir Daja, është i mendimit se penalltia e dyshimtë e dhënë në favor të skuadrës së tij ishte e saktë. Daja në pronocimin e tij për “Supersport” tha se mes Sabien Lilajt dhe lojtarit të Korabit kishte kontakt brenda zonës. “Është pozicion i vështirë. Topin e ka Sabieni, ka kontakt brenda zonës, mbrojtësi zgjat këmbën, ndaj mendoj që është penallti.” Gjithashtu, tekniku i korçarëve foli dhe për ndeshjen kundër Korabit duke vlerësuar ekipin kundërshtar. “Pavarësisht pozicionit të Korabit në fund të tabelës, ata kane lotjarë të mirë. Disa prej tyre kanë qënë gjithnjë në Superiore. Luajnë mirë në mbrojtje dhe e dinim që ishte e vështirë. E rëndësishme ishte fitorja. Në pjesën e dytë kishim shpejtësi që na dha mundësinë të dilnim para portës. Kapja e formës së duhur nga