Kukesi

Partizani, Trashi: Fitorja e Skëndërbeut nuk na vë nën presion. Në Kukës për fitore

Partizani, Trashi: Fitorja e Skëndërbeut nuk na vë nën presion. Në Kukës për fitore

Blerja Sport, Kukesi, Partizani, Sport, Trashi
Mesfushori i Partizanit, Lorenc Trashi ka folur në prag të përballjes së nesërme kundër Kukësit. Në një intervistë të dhënë për Supersport, Trashi shprehet se objektivi në Kukës do të jetë fitorja. Jeni përpara një ndeshje të rëndësishme si është atmosfera në kampin e kuq në prag të këtij dueli për titull? Trashi: Atmosfera është mjaft e mire, kemi zhvilluar një javë përgatitje mjaft të mirë. Nesër do jetë një ndeshje mjaft e vështirë duke parë edhe ecurinë e Kukësit që nuk ka pësuar ende asnjë humbje , shpresoj të dalim me sukses. Në mjaft ndeshje keni luatur në disa pozicione, ku ndjehet më  komod Trashi? Trashi: Te jem i sinqertë pozicioni ku unë ndjehem mjaft mirë është në mesfushe, por gjithsesi mundohem të jap më të mirën aty ku ka nevojë ekipi. Keni fituar shume derbi , nga eksperie
“Federbet” publikon skandalin e marrëveshjes Tirana-Kukësi

“Federbet” publikon skandalin e marrëveshjes Tirana-Kukësi

Federbet, Kukesi, Marrveshja, Skandali, Sport, Tirana
 Aleanca mes Tiranës dhe Kukësit ka kaluar kufijtë shqiptarë dhe për ta bërë një gjë të tillë ka menduar kompania e monitorimit të basteve, “Federbet”. Kjo e fundit, nëpërmjet faqes së saj zyrtare në Facebook, ka pasqyruar plotësisht atë që ka ndodhur javën e fundit në futbollin shqiptar, ku dy klubet u bënë bashkë për shkëmbim nderesh. Duke e titulluar një skandal të madh në futbollin shqiptar, “Federbet” tregonte për opinionin ndërkombëtar se si kishin rrjedhur ngjarjet në këtë sfidë, duke publikuar edhe pasqyrimin që i kishin bërë mediat shqiptare asaj. Njëkohësisht, për të gjithë opinionin, kishte bashkangjitur edhe videot e golave të sfidës së turpshme të kampionatit që përfundoi me rezultatin 2-1, shkruan Panorama Sport. “Federbet” ishte kompania e cila akuzoi e para Skënderbeun pë
Nisin “dëmtimet” tek Kukësi përpara ndeshjes me Tiranën në Kupë

Nisin “dëmtimet” tek Kukësi përpara ndeshjes me Tiranën në Kupë

Demtimet, Kukesi, Kupa Shqiperise, Ndeshja, Sport, Tirana
Klubi i Kukësit pas ndeshjes kundër Tiranës që u luajtën të shtunën në “Selman Stermasi”, ku triumfuan me rezultatin 2-1, kanë vendosur heshtjen për shtyp për të shmangur ndonjë deklaratë që mund të krijojë sërish polemika. Të mërkurën sërish Kukësi do të luajë me bardheblutë, por këtë radha ndeshja është e vlefshme për Kupën e Shqipërisë dhe do të zhvillohet sfida e kthimit. Në ndeshjen e parë rezultati ka dalë 2-1 në favor të Tiranës, duke lënë të hapur kualifikimin i cili do të vendoset të mërkurën në ndeshjen e kthimit që do të luhet në kryeqytet. Por, takimi që u luajt në fundjavë ku Kukësi arriti që të fitonte me shumë lehtësi përballë Tiranës, pritet që t’i rikthehet si nder 24-herë kampionëve të vendit për tu kualifikuar për më tej. Kjo pasi në këtë takim në dispozicion të trajneri