Lifestyle

FOTOT/ Gwyneth Paltrow nuk do t’ia dijë për botën

Aktualitet, Bikini, boten, dije, Gwyneth, Lifestyle, nuk, paltrow, pelqen, vetja
Gwyneth Paltrow është shuam e kënaqur me veten dhe nuk ka aspak ndër mend që të ndryshojë. Nuk janë të pakët ata që mendojnë se aktorja e njohur amerikane është e çuditshme, por 44 vjeçares aq i bën. Për të rëndësi akt ë kujdeset për veten dhe të jetë sa më e shëndetshme. Dhe që t’ia arrijë përdor metoda që kur i dëgjon të lënë me gojë hapur. Së fundmi ajo përdori një kurë me qumësht dhie, me qëllim për tu pastruar nga të gjitha metalet dhe parazitët në trup. Pas kësaj, menjëherë në faqen e parë të revistës “Womens Health”. “Kam arritur në një pikë ku më pëlqen vetja. Nuk dua t’ia di fare se çfarë mendojë të tjerët”, tha amerikania ndërsa shkëlqen me një bikini të kuq në kopertinën e revistës. Source: gazetatema.net

FOTOT/ Kush është “spiunia” super seksi ruse, që “alarmoi” amerikanët”?

Aktualitet, Amerikanet, Lifestyle, Modele, Ruse, Spiunë
Një modele ruse e Playboy është ndaluar nga agjentët amerikane kur mbërriti në Los Angeles pasi mendohet se është spiune. Victoria Bonya, 37 vjeçe thotë në një postim online se ishte kontrolluat imtësisht nga agjentët, pasi gjetën në valixhet e saj një kartë për Spy-Land, një kompani e specializuar për kamerat e fshehta. “Në vend që të më bënin pyetje të vërteta, oficerët vendosën të flasim për presidentin tonë”, ka shkruar ajo në Instagram. “Duke menduar pozicionin tim, nisën të më flisnin për KGB. Fillova të qesh, sepse mendova se ishte një lojë, derisa më pyetën tre herë për të njëjtën gjë”, shton modelja. Bonya më në fund i bindi autoritetet e Los Angeles dhe karta ishte një kartvizitë e zakonshme pasi u tregoi llogarinë në rrjetet sociale. Ajo ka 1.9 milionë ndjekës në Twitter dhe më

Skenografia e Oscar shembet pak përpara shfaqjes

Aktualitet, Lifestyle
Një pjesë e skenografisë së çmimeve Oscar është shembur mëngjesin e të dielës, gjatë provave. TMZ raporton se incidenti ka ndodhur rreth orës 11:30 të mëngjesit, në teatrin Dolby, vetëm disa orë përpara nisjes së shfaqjes. Ata, madje kanë arritur të sigurojnë edhe një foto të incidentit. Skenografia, e cila paraqet disa modele qiellgërvishtësish, është rrëzuar mbi një nga kamerat, por nuk ka patur të lënduar. /Bjorn Runa Source: gazetatema.net
VIDEO/ Kjo moderatore çmend shikuesit. Dhe nuk e ka fajin tema për psikologjinë

VIDEO/ Kjo moderatore çmend shikuesit. Dhe nuk e ka fajin tema për psikologjinë

Aktualitet, çmend, Gjoksi, Lifestyle, moderatore, shikues
Një moderatore zbaviti jo pak ndjekësit e saj, ndërsa prezantoi emisionin e veshur me një fustan të hollë, i cili e tregonte thuajse nudo. Jenny Scordamaglia, 28 vjeçe nga Miami nuk e pati fare problem që t’i tregonte audiencës së saj gjoksin, pasi fustani blu që mbante veshur nuk arriti që të mbulonte pjesët e saj intime. Përveç pyetjeve për ndonjë paqartësi të mundshme në lidhjen me temën e emisionit, që ishte psikologjia, shikuesit kanë ngelur të çuditur se përse moderatorja tërheqëse i kishte lënë veshjet intime në shtëpi. Source: gazetatema.net
Loja erotike e përfunduar keq, bën copa të fejuarin me sharrë elektrike

Loja erotike e përfunduar keq, bën copa të fejuarin me sharrë elektrike

Aktualitet, Bota, copa-copa, Erotike, fejuar, Lifestyle, Lojë, Sharre, Vrasje
Një shtetase gjermane akuzohet për vrasje në Gjermani, sepse bëri copa-copa të fejuarin saj me sharrë. E akuzuara Gabriela P tha se ngjarja ndodhi si pasojë e një loje eksetreme të shkuar dëm. I fejuari i 32 vjeçares u gjet i lidhur në krevat, i dëmtuar brutalisht. Viktima Alex H mbante vënë një palë syze noti, xhami i të cilave ishte errësuar për të mos lejuar shikimin. E akuzuara deklaroi se gjithçka ishte pjese e një loje erotike, të cilën e kërkoi me ngulm i fejuari, por situata i doli jashtë kontrollit. Ngjarja ndodhi në vitin 2008, por u zbulua përpara 12 muajve , ndërkohë që sipas hetuesve autorja është ndihmuar nga dy persona për fshehjen e trupit në shtëpinë ku banonin në Mynih. Source: gazetatema.net
VIDEO/ Ky djalë ka qejf të aksidentohet nga makina

VIDEO/ Ky djalë ka qejf të aksidentohet nga makina

Aksident, Aktualitet, Djalë, Hidhet, Lifestyle, shkakton
Ky është momenti i çuditshëm kur një këmbësor vrapon drejt një makine në lëvizje dhe i hidhet asaj përsipër me qëllim që të shkaktojë një aksident. Pamjet u filmuan nga një makinë e cila po qëndronte në krahun e kundërt dhe tregojnë këmbësorin që pa mjetin dhe iu hodh në xhamin e përparmë me kurriz,  e pastaj u rrotullua në tokë. Ai u çua në këmbë dhe e goditi i inatosur kofanon e makinën me bërryl. Pas disa sekondash djali nga Anglia vendos që të largohet, tepër i qetë, sikur e gjithë çfarë ndodhi ishte tërësisht normale. Source: gazetatema.net

FOTOT/ Mbesa e Bujar Nishanit që të lë pa fjalë

Aktualitet, beniada, Lifestyle, nishani
Beniada Nishani (Jakic), mbesa e Bujar Nishanit, e cila është duke bërë karrierë si modele në Itali, ka folur sërish. Ajo thotë se “Bujar Nishani, që është kushëriri i tim eti, dhe bashkë ata janë si vëllezër”. Beniada është larguar që dy vjeç nga Shqipëria. Mbesa e Nishanit thotë se është single dhe nuk ka të dashur. Source: gazetatema.net
VIDEO/ Kjo vajzë nuk e mban dot të qeshurën ndërsa të dashurit i bie të fikët dy herë

VIDEO/ Kjo vajzë nuk e mban dot të qeshurën ndërsa të dashurit i bie të fikët dy herë

Aktualitet, E dashura, I dashuri, lartesia, Lifestyle, shilarese, te fiket
Kjo video tregon momentin komik kur një vajzë shpërthen në të qeshura, ndërsa të dashurit të saj i bie të fikët dy herë si pasojë e frikës nga lartësia. Të dy kishin vendosur që të kalonin momente plot adrenalinë duke hipur në një shilarëse të lartë 60 metra. E ndërsa çifti nga Zelanda e Re ngjitet lart nëpërmjet kavove, vajza duket mjaft e kënaqur, ndërsa djali shumë në tension, aq sa nisi të lutej 13 herë. E kur shilarësja u lëshua, e dashura e tij bërtiste nga qejfi, ndërkohë që të riut i ra të fikët dy herë, duke e zbavitur jashtëzakonisht partneren. Source: gazetatema.net

FOTOT/ Këto janë kroçerat më të mira në botë

Aktualitet, Cmimi, krocera, Lifestyle, vleresime
Kroçerat më të mira të botës u përzgjodhën në çmimin prestigjioz vjetor ” Cruise Critic’s 2017″ bazuar në mendimet e pasagjerëve britanikë. Kroçera të mëdha, mesme dhe të vogla fituan çmime të veçanta në bazë të vlerësimeve që u morën për shërbimin më të mirë në anije, zbavitjen më të mirë dhe ushqimin më të mirë. Rreth 160 mijë persona dhanë mendimin tyre për të përcaktuar më pas fituesit e këtij konkursi. Source: gazetatema.net

FOTOT/ Imazhet e papublikuara të Merylin Monro-së kur ajo ishte shtatzënë

Aktualitet, Hollywood, Lidhje, Lifestyle, Monroe, Montand, shtatëni, Ylli
Fotografitë e mëposhtme tregojnë për shtatzëninë e fshehur të një prej ikonave të kinemasë amerikane Merlin Monroe dhe ato publikohen për herë të parë. Shkrepjet u bënë në 8 korrik të 1960, jashtë “Fox Studios” në New York, pasi Monroe kishte bërë përgatitjet e fundit për filmin “The Misfits: Fotot u bënë nga mikesha e saj e ngushtë, Frieda Hull, e cila zbuloi se ylli amerikan i kishte thënë se babai i fëmijës së saj ishte Yves Montand dhe jo i shoqi, Arthur Miller. Lidhja me Montand-in filloi  kur nisën xhirimet e filmit “Let’s Make Love” Source: gazetatema.net