Lifestyle

Prifti i 6 mijë ekzorcizmave: Djalli është një person e jo një gjë

Prifti i 6 mijë ekzorcizmave: Djalli është një person e jo një gjë

Aktualitet, djall, Lifestyle, prifti
Një prift eksorcist 80 vjeçar nga Meksika që ka kryer të paktën 6 mijë ceremoni eksorcizmi thotë se edhe Djalli i trembet atij. Atë Francisco Lopez Sedano, nga Mexico City, tha se kur Djalli i flet nëpërmjet personave të pushtuar, ai i përgjgijet; “Unë jam askushi, por unë vij nga Krishti, Zoti yt dhe ti duhet që të ikësh menjëherë. Unë të komandoj ty në emrin e tij që të largohesh. Dil jashtë”. Lopez Sedano, i cili është dëshmitar i tre deri në pesë raste në ditë deklaroi në një intervistë të fundit se Djalli është një person dhe jo një gjë, duke vënë në dukje se Jezusi është përballur me Satanain shumë herë. “Kur flet me një demon, nuk po komunikon me diçka, por me një person”, i tha ai Hoy Los Angeles. “Qëllimi i Satanait është që të na ndajë nga Zoti, të na frikësojë, të na kërcënojë,

Shkëlzeni lë shtatzënë Arminën?

Aktualitet, Armina, Lifestyle, Shtatzene, Zeni
Armina Mevlani ka “trazuar” pakëz ujërat në rrjetet sociale. E dashura e Shkëlzen Berishës ka postuar në Insta Story një fotografi ku shkruan ” Mamasita po punon”. Duke qenë se kjo foto ka më shumë në fokus trupin e saj, u mendua se Shkelzeni e ka la lene shtatzene. Blitz kontaktoi me Arminen dhe ajo tha se këtë fjalë (mamasita) e përdorin latinët për të quajtur vajzat. Armina është shprehur shpesh në intervista televizive se ai i adhuron fëmijët dhe se dëshiron një familje të madhe. Source: gazetatema.net