Mbrojtje

Gerard Pique i del në mbrojtje trajnerit Luis Enrike

Gerard Pique i del në mbrojtje trajnerit Luis Enrike

Barcelona, Gerard Pique, Luis Enrike, Mbrojtje, Sport
Qëndërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, i ka dalë në mbrojtje trajnerit të skuadrës së tyre. Luis Enrike është vënë në qëndër të krtikave ditët e fundit që pas humbjes me me PSG-së, ku në mediat spanjolle është përfolur dhe për një largim të tijin në fund të sezonit. “Jemi të gjithë me Luis Enriquen. Përpara ardhjes së tij ishim në një situatë shumë të vështirë. Ai na ndihmoi të fitojmë 3 tituj brenda një sezoni. Është një moment delikat për ne, por po bëjmë gjithçka për ta kaluar. Do të ishte më mirë që të gjithë të kthehen pak në kohë dhe të shihnin punën që ai ka bërë me ne. Unë kam besim se do t’ia dalim mbanë” tha Pique. Më tej lojtari katalans theksoi se ekipi po jep maksimumin që të dalë nga kjo situatë e keqe. “Prej 1 muaji e gjysmë nuk po bëjmë lojën që na pëlqen, por ë
Më e pamendueshmja ka ndodhur, habit Sali Berisha: Merr në mbrojtje për herë të parë ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri

Më e pamendueshmja ka ndodhur, habit Sali Berisha: Merr në mbrojtje për herë të parë ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri

Aktualitet, Berisha, Habia, Mbrojtje, Politika, Tahiri
Askush nuk e kishte menduar dhe as imagjinuar se Sali Berisha, ish-kryeministri i Shqipërisë në tetë vite do të thoshte ndonjë fjalë të mirë për Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Jo më ta merrte në mbrojtje pikërisht ministrin ndaj të cilit partia që ka drejtuar, PD ka bërë mbi 1 mijë konferenca shtypi kundër. Pa futur në llogari këtu akuzat dhe debatet në sallën e Kuvendit, apo statuset në rrjetet sociale. Keshtu, ish­-kryeministri Berisha ka dalë për herë të parë në një farë mënyrë në mbrojtje të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Kështu, një status në “Facebook”, Berisha shkruan se për ngjarjet kriminale të ditëve të fundit, fajtor është Rama dhe jo Tahiri. Po citojmë postimin e ish-kryeministrit në rrjetin social: Portalet e ofendojne Saje qorrin duke e quajtur turpi i Rames! M