Miloshevic

Berisha sulmon Rexhep Qosen: Promovon projektet e Beogradit me porosi të Edi Ramës (po takimi i Berishës me Bulatoviç, numrin dy të Milosheviçit me porosi e kujt ishte?)

Berisha sulmon Rexhep Qosen: Promovon projektet e Beogradit me porosi të Edi Ramës (po takimi i Berishës me Bulatoviç, numrin dy të Milosheviçit me porosi e kujt ishte?)

Aktualitet, Berisha, Miloshevic, Politika, Qose, Rajoni, Rama
Sali Berisha ka sulmuar akademikun e njohur Rexhep Qosen për deklaratën e bërë prej tij, ku kërkonte shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Berishës, kjo deklaratë e Qoses është porositur nga kryeministri Edi Rama, ndërsa projektin e shkëmbit të terrioreve e konsideron si projekt të Serbisë. Por ka harruar takimin qe ka zhvilluar me ish-kryeministrin e Malit te Zi, dhe numrin dy te federates se ish-Jugosllavise nen drejtimin e Sllobodan Milosheviç per thyerjen e embargos se OKB dhe furnizimin me nafte dhe arme te armates jugosllave. Reagimi i Berishës re rrjetin social: Intervista e Qoses p ne rrjetin socialër shkëmbim territoresh e porositur nga Edvin Kristaq Rama! Diplomati dixhital informon: Intervista e Rexhep Qoses për shkëmbim territoresh sipas një projekti të Beogradit