Ndeshja

Nisin “dëmtimet” tek Kukësi përpara ndeshjes me Tiranën në Kupë

Nisin “dëmtimet” tek Kukësi përpara ndeshjes me Tiranën në Kupë

Demtimet, Kukesi, Kupa Shqiperise, Ndeshja, Sport, Tirana
Klubi i Kukësit pas ndeshjes kundër Tiranës që u luajtën të shtunën në “Selman Stermasi”, ku triumfuan me rezultatin 2-1, kanë vendosur heshtjen për shtyp për të shmangur ndonjë deklaratë që mund të krijojë sërish polemika. Të mërkurën sërish Kukësi do të luajë me bardheblutë, por këtë radha ndeshja është e vlefshme për Kupën e Shqipërisë dhe do të zhvillohet sfida e kthimit. Në ndeshjen e parë rezultati ka dalë 2-1 në favor të Tiranës, duke lënë të hapur kualifikimin i cili do të vendoset të mërkurën në ndeshjen e kthimit që do të luhet në kryeqytet. Por, takimi që u luajt në fundjavë ku Kukësi arriti që të fitonte me shumë lehtësi përballë Tiranës, pritet që t’i rikthehet si nder 24-herë kampionëve të vendit për tu kualifikuar për më tej. Kjo pasi në këtë takim në dispozicion të trajneri
FSHF publikon çmimet e biletave për ndeshjen kundër Italisë

FSHF publikon çmimet e biletave për ndeshjen kundër Italisë

Biletat, Italia, Ndeshja, Shqiperia, Sport
Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar çmimet e biletave për ndeshjen e 24-marsit që kombëtarja shqiptare do të luajë kundër Italisë. Përmes një njofitmi FSHF sqaron proceduarat se si “Tifozat Kuq e Zi” të pajisen me biletë. Çmimet varjojnë nga  60 Euro në Kategorinë e Parë dhe Kategoria e dytë (pas porte) është 12 Euro. Njoftimi i plotë i FSHF-së. FSHF njofton të gjithë anëtarët e Fan Club-it “Tifozët e Kombëtares” se për ndeshjen Itali-Shqipëri që do të zhvillohet më datë 24 Mars 2017” në stadiumin “Renzo Barbera” Palermo, e vlefshme për eliminatoret e Kupës se Botës “Rusi 2018” mund të blejnë biletat në ëebsitin bileta.fshf.org duke filluar prej datës 08-22 Shkurt 2017. Anëtarët Gold mund të përfitojnë 1 biletë kategoria e parë ose 1 biletë pas porte 2. Anëtarët Silver mund të pë