nishani

FOTOT/ Mbesa e Bujar Nishanit që të lë pa fjalë

Aktualitet, beniada, Lifestyle, nishani
Beniada Nishani (Jakic), mbesa e Bujar Nishanit, e cila është duke bërë karrierë si modele në Itali, ka folur sërish. Ajo thotë se “Bujar Nishani, që është kushëriri i tim eti, dhe bashkë ata janë si vëllezër”. Beniada është larguar që dy vjeç nga Shqipëria. Mbesa e Nishanit thotë se është single dhe nuk ka të dashur. Source: gazetatema.net
Presidenca mohon lajmin se Bujar Nishani ka refuzuar të presë në takin Donald Lu-në

Presidenca mohon lajmin se Bujar Nishani ka refuzuar të presë në takin Donald Lu-në

Aktualitet, Lu, nishani, Politika, Presidenca
Presidenca ka mohuar lajmin se Bujar Nishani ka refuzuar që të presë në një takim, ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu. Sipas Presidencës, lajmi që ka qarkulluar nëpër portale, nuk është i vërtetë. Në disa portale u raportua se pas akuzave të Adriatik Llallës, Donald Lu kishte kërkuar të takohej me Nishanin, por ky i fundit kishe refuzuar. Source: gazetatema.net
Andi Bushati: Meta ka ngritur topat me Nishanin kundër Ramës, në rastin e Balilit

Andi Bushati: Meta ka ngritur topat me Nishanin kundër Ramës, në rastin e Balilit

Aktualitet, Blogu TemA, Bushati, Meta, nishani, Rama
Andi Bushati shkruan sot se kërkesa e Ilir Metës për të thirrur Këshillin e Sigurisë për shkak të mos-arrestimit të Klement Balilit, bëhet për shou. Sipas tij, me këtë gjest, Meta kërkon të sulmojë Ramën, që sipas Bushatit, nuk ndahet dot nga kriminelët. “Ilir Meta ka ndërhyrë fort të mërkurën, jo vetëm për t’u shfajësuar, por edhe për të kundërsulmuar. Të kuptohemi drejtë, thirrja e tij për të mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare është thjeshtë propagandë. Ajo s’ka të bëjë asgjë direkte dhe as mund të ndihmojë konkretisht në arrestimin e të shumëkërkuarit. Ajo është një lojë ping-pongu mes Metës dhe Nishanit, për t’i ngritur njëri tjetrit topat që zhysin drejt Ramës. Kjo lëvizje nuk mohon gjithashtu as lidhjet e dikurshme mes klanit të Balilëve me LSI-së.   Por, nga ana tjetër ajo ka n
Klement Balili “shkon” në Presidencë, zbulohet përgjigjia e Nishanit për Metën

Klement Balili “shkon” në Presidencë, zbulohet përgjigjia e Nishanit për Metën

Aktualitet, Balili, Meta, nishani, Përgjigje, Politika
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i kërkoi sot në mesditë Presidentit Bujar Nishani për të thirrur sa më shpejt të jetë e mundur Këshillin e Sigurisë Kombëtare lidhur me dështimin e disa institucioneve në arrestimin e Klement Balilit, i akuzuar për trafik ndërkombëtar droge. “Ashtu siç edhe mund të jeni bërë me dije, nga media e shkruar dhe elektronike apo burime të tjera informacioni, Klement Balili, një person me probleme serioze me ligjin, pavarësisht akteve procedural apo akuzave, të përcjella apo të paraqitura nga organet kompetente shqiptare apo ndërkombëtare, ende nuk është ndaluar për t’iu nënshtruar drejtësisë”, thuhet ndër të tjera në letrën e Metës. Ai i kërkon Nishanit për të mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare me qëllim analizimin e të gjitha veprimeve dhe mosveprimeve të ins