penalltia

Ilir Daja: Kishte kontakt, penalltia ishte e saktë

Ilir Daja: Kishte kontakt, penalltia ishte e saktë

Ilir Daja, Korabi, penalltia, Skenderbeu, Sport
Trajneri i Skëndërbeut, Ilir Daja, është i mendimit se penalltia e dyshimtë e dhënë në favor të skuadrës së tij ishte e saktë. Daja në pronocimin e tij për “Supersport” tha se mes Sabien Lilajt dhe lojtarit të Korabit kishte kontakt brenda zonës. “Është pozicion i vështirë. Topin e ka Sabieni, ka kontakt brenda zonës, mbrojtësi zgjat këmbën, ndaj mendoj që është penallti.” Gjithashtu, tekniku i korçarëve foli dhe për ndeshjen kundër Korabit duke vlerësuar ekipin kundërshtar. “Pavarësisht pozicionit të Korabit në fund të tabelës, ata kane lotjarë të mirë. Disa prej tyre kanë qënë gjithnjë në Superiore. Luajnë mirë në mbrojtje dhe e dinim që ishte e vështirë. E rëndësishme ishte fitorja. Në pjesën e dytë kishim shpejtësi që na dha mundësinë të dilnim para portës. Kapja e formës së duhur nga
Shpërthen trajneri i Korabit pas penalltisë në favor të Skëndërbeut: U ndëshkuam nga një bastard!

Shpërthen trajneri i Korabit pas penalltisë në favor të Skëndërbeut: U ndëshkuam nga një bastard!

Akuzat, Korabi, penalltia, Skenderbeu, Sport, Trajneri
Trajneri i Korabit, Gerd Haxhiu ka shpërthyer pas përfundimit të ndeshjes me Skëndërbeun që korçarët fituan me rezultatin 1-0 me anë të një penalltie shumë të dyshimtë. Në prononcimin e tij për “Supersport”, Haxhiu është shfaqur mjaft i irritur duke hedhur akuza ndaj gjyqtarit të ndeshjes. “Penallti qesherarake, pasi nuk ka asnjë kontakt. Ne vijmë në punë, sakrifikojmë nga vetja jonë, nga familja për të dhënë atë që dimë të bëjmë, por kjo që ndodhi sot është e papranueshme. Unë iu kam kërkuar lojtarëve që të jenë sa më të qytetëruar në fushën e lojës, ashtu sic sillem dhe vetë.Ndëshkohemi nga bastardë! Javën e kaluar u ndëshkuam nga Olsi Sokoli, sot nga një gjyqtar nga vlora, se jemi dhe nga një qytet, por turp ti vijë. E përsëris edhe njëherë, gjyqtar bastard!” përfundoi trajneri i Korabi