Presidenti

Vasili: Çfarë folën Rama-Meta me dyer të mbyllura dhe kush do jetë Presidenti i ri

Vasili: Çfarë folën Rama-Meta me dyer të mbyllura dhe kush do jetë Presidenti i ri

Aktualitet, Meta, Politika, Presidenti, Rama, Vasili
Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili  ka folur lidhur me tensionin e krijuar së fundmi në mazhorancë mes PS dhe LSI si dhe shkarkimin e Ylli Manjanit. Ai tregoi se ishte kreu i LSI Ilir Meta që i propozoi postin e Ministrit të Drejtësisë, ndërsa shtoi se nuk është në dijeni nëse kryeministri Edi Rama ka qenë apo jo dakord, në bisedimet që janë zhvilluar me dyer të mbyllura. “Propozimin ma ka bërë kreu i LSI Ilir Meta. Nuk di të të them se çfarë ka diskutuar me Ramën dhe sa ishin dakord që të dy. Ishte një moment ku u bashkua disa gjëra për të pranuar këtë mandat afatshkurtër. Absolutisht Manjani ka pasur një qasje profesionale ekselente. Është një nga profesionistët e rrallë në menaxhimin e Drejtësisë.” tha Vasili i cili ka qenë i ftuar në studion e emisionit “Opinion” në TV Klan. Ministri