Replike

Një përgjigje për bankën më të madhe të krimit, bankën “Berisha” dhe zarin e “sypeshkaqenit”

Aktualitet, Berisha, Blogu TemA, Braçe, Politika, Replike
Nga Erjon Braçe Dje, Sali Berisha dhe “qytetaret e tij virtuale”, kane zbuluar nje tjeter “lidhje kriminale timen”. Ka permendur nje Julian Sula dhe, lidhjen e tij, pronarin e kompleksit Eldon Park. Gjithnje ne Lushnje. Une nuk kam me pike dyshimi; Sali Berisha eshte sot banka me e madhe e krimit ne vend, me nje liste te gjate kriminelesh rreth tij, ne perdorim, me interesa te larta, me te lartat qe politikanet e kriminelet ne perdorim shkembejne. Ndryshe, nuk ka se si te shpjegohet qe, te gjithe kriminelet kane njohje dhe strehim tek ai, Sali Berisha. Ai, Sali Berisha po i perdor per te goditur kundershtaret e tij. As qe do mundohesha te shkruaja keto radhe, sikur rasti im, te mos replikohet si i tille, bashkepunim kriminelesh me Sali Berishen, edhe tek Edi Rama e
Në vend të një replike me Edi Ramën

Në vend të një replike me Edi Ramën

Aktualitet, Blogu TemA, Koment, Patozi, Replike
Nga Astrit Patozi Ndoshta më takonte ta falenderoja kryeministrin, që iu përgjigj shpejt interpelancës sime imagjinare, por nuk kam ndëmend ta bëj, pasi e konsideroj detyrim dhe përgjegjësi të tijën dhe vetëm të tijën. Jo karshi meje, si deputet i opozitës, por përpara cdo votuesi shqiptar, pavarësisht bindjeve politike, që të japë garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Dhe meqë e nisa si interpelancë, rregulli i saj e do që, si kërkuesi, ashtu edhe i thirruri, të kenë edhe një mundësi tjetër për t’u shprehur, pasi kanë dëgjuar parashtrimin. Zoti kryeministër, E lexova me shumë vëmendje përgjigjen tënde, por mbeta thellësisht i zhgënjyer prej saj. Natyrisht, nuk kam gjë me stilin, i cili mund të mos ketë të sharë, por me përmbajtjen kam shumë. I ke lejuar vetes të thuash fjalë