Ristani

INCIDENTI/ Arben Ristani tapë, sherr në Komision për të mbrojtur Shkëlzenin

INCIDENTI/ Arben Ristani tapë, sherr në Komision për të mbrojtur Shkëlzenin

Aktualitet, balla, Incidenti, Politika, Ristani
Arben Ristanin nuk e kanë mbajtur nervat në mbledhjen e sotme të Komisionit parlamentar për aferën e CEZ. Ai ka marrë në mbrojtje Shkëlzen Berishën, i cili nuk u paraqit për të dëshmuar. Ristani u nxeh, pasi Balla thumboi mungesën e Shkëlzen Berishës, duke se është duke festuar Shën Valentinin. Por, në momentin kur kryetari i Komisionit, Taulant Balla, i ka kërkuar atij llogari se përse e merr në mbrojte atë, Arben Ristanin nuk e kanë mbajtur më nervat. Ai është ngritur në këmbë dhe i fikte mikrofonin Ballës. Dukej qartë që Ristani nuk ishte në një gjendje normale. Për këtë arsye, Balla ka kërkuar ndërprerjen e mbledhjes dhe përjashtimin e Ristanit, për dhunë. Si duket Ristani ka rrëkëllyer ndonjë gotë më shumë se ç’duhet para se të fillonte mbledhja, pasi nuk e kontrollonte dot veten dhe

FOTOT/ Beni, Liliana dhe një grusht i vogël njerëzish: Si është katandisur PD në Vlorë

Aktualitet, PD, Politika, Ristani, Vlore
“Ne ditelindjen e 26 te deges se PD Vlore”. Kështu shkruan Arben Ristani, që ka postuar fotot e mëposhtme. Ajo që vihet re, është fakti se PD e Vlorës është katandisur në një grup të vogël njerëzish, që drejtohet nga Arben Ristani dhe Liliana Elmazi. Këto foto flasin më shumë se çfarëdo gjë tjetër, se përçarjet që kanë future Ristani dhe Flamur Noka në PD-në e Vlorës, kanë dhënë efektin e tyre. Source: gazetatema.net