Shqiperia

FSHF publikon çmimet e biletave për ndeshjen kundër Italisë

FSHF publikon çmimet e biletave për ndeshjen kundër Italisë

Biletat, Italia, Ndeshja, Shqiperia, Sport
Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar çmimet e biletave për ndeshjen e 24-marsit që kombëtarja shqiptare do të luajë kundër Italisë. Përmes një njofitmi FSHF sqaron proceduarat se si “Tifozat Kuq e Zi” të pajisen me biletë. Çmimet varjojnë nga  60 Euro në Kategorinë e Parë dhe Kategoria e dytë (pas porte) është 12 Euro. Njoftimi i plotë i FSHF-së. FSHF njofton të gjithë anëtarët e Fan Club-it “Tifozët e Kombëtares” se për ndeshjen Itali-Shqipëri që do të zhvillohet më datë 24 Mars 2017” në stadiumin “Renzo Barbera” Palermo, e vlefshme për eliminatoret e Kupës se Botës “Rusi 2018” mund të blejnë biletat në ëebsitin bileta.fshf.org duke filluar prej datës 08-22 Shkurt 2017. Anëtarët Gold mund të përfitojnë 1 biletë kategoria e parë ose 1 biletë pas porte 2. Anëtarët Silver mund të pë
Kur Stalini i dha ultimatum Titos: Tërhiqeni ushtrinë nga Shqipëria

Kur Stalini i dha ultimatum Titos: Tërhiqeni ushtrinë nga Shqipëria

Aktualitet, Dossier, Shqiperia, Stalini, Tito, Ultimatum
Shqipëria ishte një shtet satelit i jugosllavëve gjatë 1944-1948, deri në kohën e prishjes së marrëdhënieve mes Bashkimit Sovjetik dhe Jugosllavisë. Në atë kohë komunistët jugosllavë ndjeheshin të lirë nga Stalini për të gllabëruar Shqipërinë. “A nuk janë shqiptarët pak sllavë? – kishte pyetur njëherë Stalini, për të kërkuar sa më parë të qe e mundur bashkimin mes dy republikave. Në 1939 Musolini rrëzoi nga froni Mbretin Zog dhe vendi u pushtua nga Italia duke e cilësuar detin Adriatik si të vetin- “Mare nostro”. Kjo nxiti më tepër jugosllavët për të krijuar lëvizjen e rezistencës kundër pushtuesve. Shefi i tyre u shpall mësuesi francez dhe zotëruesi i shumë tokave Enver Hoxha, por që deri në ato momente ishte i panjohur. Sipas pasqyrës jugosllave Hoxha krijoi në 1943 “L