Skenderbeu

Trukimet e Skëndërbeut, reagon FSHF: Dosja “Skëndërbeu” do kalojë tek Komisioni i Etikës

Trukimet e Skëndërbeut, reagon FSHF: Dosja “Skëndërbeu” do kalojë tek Komisioni i Etikës

Aktualitet, Dosja, FSHF, Skenderbeu, Sport, Tema TV, Trukimet, UEFA
Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar në lidhje me trukimet e skuadrës së Skëndërbeut. Përmes një njoftimi FSHF-ja thekson dosja për Klubit e Skëndërbeut do të kalojë tek Komisioni i Etikës që do të ndjekë hapat proceduriale për hetimin e ndeshjeve të Skëndërbeut. Njoftimi i plotë i FSHF-së. NJOFTIM ZYRTAR PER CESHTJEN SKENDERBEU FSHF ben me dije opinionin sportiv publik ne lidhje me praktiken e ceshtjes SKENDERBEU. Pas ardhjes zyrtarisht te vendimit te arsyetuar te CAS-it per kete ceshtje, praktika i ka kaluar menjehere KOMISIONIT TE ETIKES ne FSHF i cili do te ndjeke hapat procedurial per hetimin e ndeshjeve te dyshuara te KF SKENDERBEU. Ky hap eshte koherent me qendrimin e deritanishem te FSHF dhe ne perputhje te plote me udhezimet e UEFA-s per zbardhjen sa me korrekte te dosjes
Ilir Daja: Kishte kontakt, penalltia ishte e saktë

Ilir Daja: Kishte kontakt, penalltia ishte e saktë

Ilir Daja, Korabi, penalltia, Skenderbeu, Sport
Trajneri i Skëndërbeut, Ilir Daja, është i mendimit se penalltia e dyshimtë e dhënë në favor të skuadrës së tij ishte e saktë. Daja në pronocimin e tij për “Supersport” tha se mes Sabien Lilajt dhe lojtarit të Korabit kishte kontakt brenda zonës. “Është pozicion i vështirë. Topin e ka Sabieni, ka kontakt brenda zonës, mbrojtësi zgjat këmbën, ndaj mendoj që është penallti.” Gjithashtu, tekniku i korçarëve foli dhe për ndeshjen kundër Korabit duke vlerësuar ekipin kundërshtar. “Pavarësisht pozicionit të Korabit në fund të tabelës, ata kane lotjarë të mirë. Disa prej tyre kanë qënë gjithnjë në Superiore. Luajnë mirë në mbrojtje dhe e dinim që ishte e vështirë. E rëndësishme ishte fitorja. Në pjesën e dytë kishim shpejtësi që na dha mundësinë të dilnim para portës. Kapja e formës së duhur nga
Shpërthen trajneri i Korabit pas penalltisë në favor të Skëndërbeut: U ndëshkuam nga një bastard!

Shpërthen trajneri i Korabit pas penalltisë në favor të Skëndërbeut: U ndëshkuam nga një bastard!

Akuzat, Korabi, penalltia, Skenderbeu, Sport, Trajneri
Trajneri i Korabit, Gerd Haxhiu ka shpërthyer pas përfundimit të ndeshjes me Skëndërbeun që korçarët fituan me rezultatin 1-0 me anë të një penalltie shumë të dyshimtë. Në prononcimin e tij për “Supersport”, Haxhiu është shfaqur mjaft i irritur duke hedhur akuza ndaj gjyqtarit të ndeshjes. “Penallti qesherarake, pasi nuk ka asnjë kontakt. Ne vijmë në punë, sakrifikojmë nga vetja jonë, nga familja për të dhënë atë që dimë të bëjmë, por kjo që ndodhi sot është e papranueshme. Unë iu kam kërkuar lojtarëve që të jenë sa më të qytetëruar në fushën e lojës, ashtu sic sillem dhe vetë.Ndëshkohemi nga bastardë! Javën e kaluar u ndëshkuam nga Olsi Sokoli, sot nga një gjyqtar nga vlora, se jemi dhe nga një qytet, por turp ti vijë. E përsëris edhe njëherë, gjyqtar bastard!” përfundoi trajneri i Korabi
Kombëtarja U-21 të martën miqësore me Skëndërbeun

Kombëtarja U-21 të martën miqësore me Skëndërbeun

Miqesorja, Skenderbeu, Sport, U-21
Pas miqësores së parë që zhvilluan kundër Kamëz të cilën e humbën me rezultatin 3-2, kombëtarja U-21 do të zhvillojë një tjetër test miqësorë. Kësaj rradhe shpresat e drejtuara nga Alban Bushi do të kenë përballë skuadrën e Skëndërebut, takim i cili do të luhet më datë 24-janar. Përmes një njoftimi FSHF-ja thekson se pritet që së shpejti të zyrtarizohet dhe stadiumi ku do të luhet ky takim pasi alternativat janë ose në “Elbasan Arena”, ose në “Selman Stermasi”. Ky është një tjetër test i rëndësishëm për kuqezinjtë dhe trajnerin Bushi të cilit po i shërbejnë për ndërtimin e skuadrës. Source: gazetatema.net
“Shqiptarët para 1912-s kanë qenë turq dhe kombi shqiptar u krijua nga Perandoria Osmane. Myslimanët s’mund ta pranojnë si hero Skënderbeun”

“Shqiptarët para 1912-s kanë qenë turq dhe kombi shqiptar u krijua nga Perandoria Osmane. Myslimanët s’mund ta pranojnë si hero Skënderbeun”

Aktualitet, Kryesore, Myslimanet, Olsi Jazexhi, perandoria osmane, Shqiptaret, Skenderbeu, Sociale
Olsi Jazexhi, në një intervistë për gazetën TemA, hedh disa teza ta padëgjuara deri më tani. Sipas tij, shqiptarët deri para vitit 1912, kanë qenë turq. Madje, sipas tij, ka qenë Perandoria Osmane ajo që krijoi kombin shqiptar. Olsi, ju thoni se ISIS është krijuar nga perëndimorët. Ku e bazoni këtë që thoni dhe çfarë interesi do të kishin perëndimorët, të krijonin një organizatë terrosiste që kërcënon edhe jetët e tyre? ISIS-i ashtu sikur edhe organizatat e tjera xhihadiste ne Siri u krijuan nga Perendimi, ne kohen e pranveres arabe. Ideja ishte qe te rrezonin regjimin e Asadit si filorus qe ai ishte dhe ne vend te tij, ta kthenin vendin ne nje Afganistan te dyte. Destabilizimi i Sirise i sherbente Izraelit, NATO-s dhe aleateve arabe te Amerikes. Ka shume studime akademike, por edhe nderhy