Sport

Premier League/ Swansea i jep një goditje të rëndë Liverpulit

Premier League/ Swansea i jep një goditje të rëndë Liverpulit

Liverpuli, Premier League, Sport, Swansea
Liverpuli ka marrë një goditje të rëndë në sfidën e javës së 22-të të “Premier League”. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Kloop, është mundur në “Anfiled Road” nga ekipi i Swansea me rezultatin 2-3, duke bërë një hap fals në rrugën drejt titullit kampion. Të pesë golat u shënuan në pjesën e dytë të takimit pasi pjesa e parë përfundoi me shifrat 0-0. Fernando Llorente arriti që në minutat e 48-të dhe 52-të të shënojë dy gola për Swansean, por reagimi i Liverpulit erdhi menjëherë. Në minutën e 55-të Firmono shkurtoi diferencat, ndërsa në të 69-tën është sërish Firmono që shënon duke barazuar rezultatin. Goli i fitores për miqtë u shënua nga Sigurdsson në minutën e 74-të duke i dhënë një fitore mjaft të rëndësishme skuadrës së tij në luftën për mbijetesë. Pas kësaj humbje Liverpuli renditet në ve
Prezantohet Tevez: Shanghai shtëpia ime e dytë

Prezantohet Tevez: Shanghai shtëpia ime e dytë

Karlos Tevez, Prezantimi, Shanghai Shenhua, Sport
Karlos Tevez është prezantuar tek skuadra e tij e re në Kinë, Shanghai Shenhua. Sulmesi argjentinas i cili u prit në mënyrë madhështore nga tifozat e Shanghai Shenhua u prezantua ditën e sotme me fanellën e tij të re ku do të mbajë të veshur numrin 32. Gjatë prezantimit Tevez u shpreh se mjaft entuziast për këtë aventurë të re, duke theksuar se do të japë maksimumin që ekipi të arrijë në nivele të larta. “Tifozët në to kanë qenë të këndshëm duke më bërë të ndihem si në shtëpinë time, por sapo erdha në Shanghau dhe pashë aq shumë tifozë që më përshëndeten, menjëherë kuptova se kam një shtëpi të re. Klubi ka nevojë për lojtarë cilësorë si unë për tu përmirësuar . Do të jetë pak e vështirë pasi edhe pse kam marë disa të afërt me vete prinderit vazhdojnë të qëndrojnë në argjentinë që është shu
Zyrtare, Milan huazon sulmuesin Deulofeu

Zyrtare, Milan huazon sulmuesin Deulofeu

Deulofeu, Milani, Sport
Tashmë nuk ka më pikëpyetje, Milani bën goditjen e parë të madhe në dritaren e merkatos dimërore. Kuqezinjtë mbylën me sukses bisedimet me Evertonin për huazimin e sulmuesit të krahut, Gerard Deulofeu. Pas shumë javëve bisedime, klubi nga Liverpooli iu dorëzua vullnetit të lojtarit që kërkonte me çdo kusht zbarkimin në Milano. Formula e huazimit është caktuar deri në datën 30 Qershor dhe Milani nuk është i detyruar të blejë kartonin e spanjollit në rast se ai do të dështojë gjatë pjesës së dytë të sezonit. Milani i dha sinjalet e para që në datën 30 Dhjetor dhe ishte Administratori i Deleguar, Adriano Galliani që ushtroi presion për transferimin e lojtarit në Milanello për t’i dhënë më shumë alternativa në sulm trajnerit Vincenzo Montella. Deulofeu mund të luajë si në të djathtë ashtu edhe