Superiore

Nderim Nexhipi: Vetëm Partizani me mbante në Superiore

Nderim Nexhipi: Vetëm Partizani me mbante në Superiore

Nderim Nexhipi, Partizani, Sport, Superiore
Nderim Nexhipi tregon arsyet e largimit të tij nga Korabi, në përfundim të dy fazave të para të Kategorisë Superiore. 32-vjecari, tashmë pjesë e Dritës së Gjilanit në Superligën e Kosovës, shprehet se rezultatet negative të lindorëve, që shkojnë në proporcion zhdrejtë me ambiciet e tij, e detyruan ta bënte këtë zgjedhje. “Arsyet nuk janë financiare, por vetëm sportive. Kur nënshkrova me Korabin mendojë për të tjera objektiva, por pas largimit të Sebino Plakut dhe shumë lojtarëve të tjerë nga skuadra, e kuptova që do ta kishim të vështirë arritjen e objektivit.” Nexhipi tregon se ka patur mundësi të jetë pjesë e Superligës duke nënshkruar me skuadra të tjera, por në elitën e futbollit shqiptar se mund  ta mbante vetëm Partizani. “Ka patur skuadra që më kanë kontaktuar, por në Shqipëri nuk m