Tahiri

Më e pamendueshmja ka ndodhur, habit Sali Berisha: Merr në mbrojtje për herë të parë ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri

Më e pamendueshmja ka ndodhur, habit Sali Berisha: Merr në mbrojtje për herë të parë ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri

Aktualitet, Berisha, Habia, Mbrojtje, Politika, Tahiri
Askush nuk e kishte menduar dhe as imagjinuar se Sali Berisha, ish-kryeministri i Shqipërisë në tetë vite do të thoshte ndonjë fjalë të mirë për Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Jo më ta merrte në mbrojtje pikërisht ministrin ndaj të cilit partia që ka drejtuar, PD ka bërë mbi 1 mijë konferenca shtypi kundër. Pa futur në llogari këtu akuzat dhe debatet në sallën e Kuvendit, apo statuset në rrjetet sociale. Keshtu, ish­-kryeministri Berisha ka dalë për herë të parë në një farë mënyrë në mbrojtje të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Kështu, një status në “Facebook”, Berisha shkruan se për ngjarjet kriminale të ditëve të fundit, fajtor është Rama dhe jo Tahiri. Po citojmë postimin e ish-kryeministrit në rrjetin social: Portalet e ofendojne Saje qorrin duke e quajtur turpi i Rames! M

Saimir Tahiri i përgjigjet Vangjel Tavos nga Gjirokastra

Aktualitet, Gjirokaster, Kronika, Tahiri, Tavo
Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ishte sot në fshatin Dhoksat të Gjirokastrës, duke iu bashkuar studentëve të Universitetit “Eqrem Çabej”, për të trokitur derë më derë në kuadër të nismës “Shqipëria pa armë”. Duke iu bashkuar punonjësve të Policisë, studentët universitarë do të trokasin derë më derë shtetasve, për t’iu bërë thirrje atyre që kanë ende armë, t’i dorëzojë ato pranë organeve të rendit. Ministri Tahiri, në një prononcim për mediat lokale, duke bërë një bilanc mbi këtë proces, u shpreh se: “Jemi këtu për të vazhduar  trokitjen derë më derë, në çdo fshat, në çdo lagje, në çdo qytet të Shqipërisë, për të bindur banorët të dorëzojnë armët. Për fat deri më sot, i gjithë ky aksion që ka nisur, ka pasur bashkëpunimin e shkëlqyer të qytetarëve dhe unë dua të falënderoj të g