Ushtare

Bombardimet ruse vrasin aksidentalisht 3 ushtarë turq

Bombardimet ruse vrasin aksidentalisht 3 ushtarë turq

aksidentalisht, Aktualitet, Bota, Rusi, Turqi, Ushtare
Bombardimet ajrore ruse vranë aksidentalisht tre ushtarë turq dhe plagosën 11 të tjerë në Siri. Në një deklaratë për shtyp ushtria turke njoftoi e ushtarët ndodheshin në një godinë në Aleppo kur u bombarduan. Rusia shprehu keqardhjen për këtë ngjarje tragjike, ndërkohë që presidenti rus Vladimir Putin telefonoi homologun tij Rexhep Erdogan. Ky incident vjen dy vite pas tensionit midis dy shteteve, si pasojë e rrëzimit të një avioni rus nga forcat turke. Source: gazetatema.net