Vajzat

FOTOT/ Dy vajzat 18-vjeçare që ishin kthyer në tmerrin e Tiranës

Aktualitet, Grabitje, Kronika, Vajzat
Vajzat që shihni në foto janë dy 18-vjeçare të cilat ishin kthyer prej kohësh në një makth për banorët në kryeqytet. Dy xhepistet e Tiranës vepronin kudo nëpër lokalet e kryeqytetit, në autobusa dhe rrugë. E.L dhe A.B janë arrestuar nga policia pas një hetimi të gjatë. Por si organizohej vjedhja? Njëra prej vajzave bënte roje, ndërsa tjetra vepronte, raporton Lapsi.al. Në shumë raste ka pasur edhe aparate celularë të vjedhur nëpër lokale, teksa klientët mund t’i linin në karikim. Në raste të tjera dy xhepistet dilnin me thikë në rrugë dhe kërcënonin gra ose vajza për t’i marrë çantën. “Oaz” vjedhjesh për to ishin autobusët e kryeqytetit. Ato vepronin të koordinuara në disa prej linjave të Tiranës. Policia ka arritur të dokumentojë me prova shumë prej vjedhjeve të tyre dhe dy adoleshentet t

FOTOT/ Trendi i ri, vajzat e bukura bëjnë selfie…shëmtuar

Aktualitet, Lifestyle, Selfie, shemtuar, Trendi, Vajzat
Një trend i ri ka përfshirë rrjetet sociale, ky vajza simpatike bëjnë selfie duke shëmtuar veten. Të shumta janë vajzat që pasi kanë arritur që të shkrepin foton më të mirë të shëmtuar,e publikojnë atë në rrjetet sociale. Qëllimi i kësaj mënyre të të bërit selfie është të përcillet mesazhi se pamja mund të jetë mashtruese. Nëse drita nuk është e mirë dhe objektivi nuk e paraqet veten siç duhet, atëherë rezultati është një foto…për t’u fshirë. Source: gazetatema.net