Copa del Rey/ Celta Vigo eleminon Realin e Madridin

FB_IMG_1485382308716Celta Vigo kanë eleminuar Real Madridin nga Copa del Rey, pas barazimit që mori në transfertë me rezultatin 2-2.

Celta kalo, në gjysmëfinale, pasi kishte mposhtur në ndeshjen e parë ekipin e drejtuar nga Zinedin Zidane, me rezultat 2-1.

Autorët e golave për Celta Vigon u shënuan nga Danilo që realizoi një autogol dhe Wass, ndërsa për madrilenën shënuan Kristiano Ronaldo dhe Lucas.

Celta kështu bëhet skuadra e dytë që kualifikohet në gjysmëfinale, pasi më herët Atletico Madrid kishte eliminuar Eibarin.

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *