Gazetaria e “pisanjosëve” dhe unë

Nga Erjon Braçe

Qimit dhe Qimes, Ju dhembi shume e enjtja!

Vecanerisht e verteta mbi “lidhjet kriminale te Erion Braces”, sherbyer si shpifje nga Berisha dhe, lepire nga keta me te gjithe gjuhen, gjere e gjate, madje deri ne lakimet me te pista!

E verteta me foto e se enjtes su mjaftoi!

Edhe pse sfidova Berishen, keta natyrisht, per te treguar qofte edhe nje prove sado periferike kunder meje;

Jo vetem qe se bene, jo vetem qe pas kesaj nuk kerkuan ndjese, por u rikthyen te shpifin serish.

Qimi dhe Qimja, kane zbuluar veshjet e mia “firmato” e “te shtrenjta”!

Ja ku i keni!

Palltoja e famshme, kushton vec 21.990 leke;

Po eshte e Zara-s por kaq kushton; ose 159.90 eu sa e bleva une.

Pas 10 vitesh me nje pallto, vjet ne dimer vendosa te blej kete pallto.

Pantallonat e famshme jane po te Zara, kushtojne 39.95 euro;

Per transparence, kam blere dy pale.

Tani nese Qimi, Qimja dhe Rudina Xhunga, kane ne garderobe pallto e pantallona me te lira se keto, atehere kane te drejte qe cke me te.

Por, te kene parasysh dy gjera;

E para, une kam patur per vite te tera rroge me te madhe se ta;

Bej fjale gjithnje per rrogen qe u kam pare keto dy jave ne Tatime.

E dyta, sa kushtojne pantallonat e mia, ju kushton lyerja e flokut dhe larja me ate rast.

E di qe kjo eshte nje ceshtje aq banale sa s’ka, por thashe tu pergjigjem, per te treguar se sa genjejne, sa shume shpifin, duke lepire njeri- tjetrin.

Kjo eshte “gazetaria” e pisanjoseve!!

vo: e para, per shijet e mia as qe i marr leje kujt, as qe i jap llogari kujt; e dyta, ata/ato nga udheheqesit e medias apo “borgjezia e medias”, qe urrejne ujin, s’mund te gjykojne veshjen e kerkujt, as te miat.

Dhe e fundit, merreni kot me kete gje, kam aq respekt per te ardhurat nga puna, sa kurre si jepem tundimit per plackat me emra te njohur e para pa hesap.

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *