Josef Hejsek vjen në Tiranë, kërkesë që të dëshmojë për aferën CEZ dhe lidhjet e Berishës

?

Ish-kreu i CEZ në Shqipëri, Josef Hejsek, ka ardhur në Tiranë për të dëshmuar në gjyqin ndaj Kastriot Ismailaj.

Për këtë arsye, kreu i Komisionit Hetimor për aferën me CEZ, Taulant Balla, ka kërkuar që ai të paraqitet të hënën para këtij komisioni, për të dëshmuar.

I kerkojme shtetasit cek Josef Hejsek te paraqitet diten e hene ora 10 ne Komisionin Hetimor Parlamentar.

Hejsek është person qe ka dijeni dhe i perfshire ne ceshtjet nen hetim nga Komisioni”, tha Balla.

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *