Klasifikimi i “Serisë A” pas javës së 21-të

seria aPas ndeshjes së fundit të javës së 21-të të “Serisë A” mes Romës dhe Cagliari, është konsoliduar dhe tabela e renditjes, e cila nuk është e plotë për shkak se janë 8-skuadra që kanë nga një ndeshje më pak.

Juventusi vijon të kryesojë kampionatin Italian me 1-pikë më shumë se Roma, por që ka një ndeshje me pak.

Ndërkohë, dueli mbetet mjaft i fortë dhe për një vend në Kupat e Europës si dhe në luftën për mbijetesë Klasifikimi i “Serisë A”

Klasifikimi i Serisë A
1. Juventus 48-pikë (1-ndeshje më pak)
2. Roma 47-pikë
3. Napoli 44-pikë
4. Lazio 40-pikë
5. Inter 39-pikë
6. Atalanta 38-pikë
7. Milan 37-pikë (1-ndeshje më pak)
8. Fiorentina 33-pikë
9. Torino 30-pikë
10. Bologna 26-pikë (1-ndeshje më pak)
11. Cagliari 26-pikë (1-ndeshje më pal)
12. Udineze 25-pikë
13. Chievo 25-pikë
14. Sassuolo 24-pikë
15. Genoa 24-pikë
16. Sampdoria 24-pikë
17. Empoli 21-pikë
18. Crotone 10-pikë (1-ndeshje më pak)
19. Palermo 10-pikë
20. Pescara 9-pikë (1-ndeshje më pak)

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *