Kupa Italisë/ Juventusi fiton bindshëm në gjysmëfinalen e parë ndaj Napolit

Juventusi ka fituar betejën e parë ndaj Napolit në Kupën e Italisë, duke triumfuar me rezultatin 3-1 në “Juventus Stadium”

Kampionët e Italisë kanë përmbysur rezultatin ndaj Napolit që shënpi i pari, për të fituar në fund me shifrat 3-1, që tani shkojnë në “San Paolo” me një rezultat shumë pozitiv.

Golat për Juventusin i shënuan Paulo Dybala në minutat 47-të dhe 69-të si dhe Gonzalo Higuain në minutën e 64-të i cili nuk festoi për golin ndaj ish skuadrës së tij. Golin e vetëm për Napolin e shënoi Jose Maria Callejon në minutën e 36-të

Ndeshja e kthimit e gjysmëfinales në Kupën e Italisë mes këtyre dy skuadrave do të zhvillohet me 5 prill në “San Paolo”.

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *