La Liga/ Barcelona mposht Celta Vigon dhe ruan kreun

Barcelona ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 Celta Vigon, për ta rimarrë kreun në La Liga.

Një fitore spektakolare për katalanasit të cilën dominuan takimin dukur dhuruar spektakël përballë Celta Vigos

Humbja e pesë pikëve brenda një jave nga ana e Real Madridit, ka rikthyer seriozisht në garë Barcelonëm të cilët po mundin këdo që i del para.

Autorët e golave për skuadrën e drejtuar nga Luis Enrike i shënaun Liomel Messi me dy gola Neymar, Rakitic dhe Umtiti.

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *