La Liga/ Barcelona rikthehet tek fitorja, bind ndaj Athletic Bilbaos

Barcelona ka mposhtur me rezultatin e pastër  3-0 skuadrën e Athletic Bilbaon në “Camp Nou”.

Pas barazimit 1-1 me Betisin, Barcelona e drejtuar nga Luis Enriques është rikthyer tek fitorja duke bindur me lojën e saj

Golat për fitoren e katalanasve u shënuan nga Lionel Messi, Alcacer dhe Aleix Vidal.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona ngjitet në 45 pikëve, një pikë më pak se kryesuesit që janë Real Madridi.

Por, Los Blancos kanë dy ndeshje më pak të zhvilluara dhe kanë sërish shanse që të thellojnë diferencën me Barcelonën.

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *