La Liga/ Reali mund Osasunën dhe rimerr kreun e renditjes

Real Madridi ka marrë tre pikë mjaft të rëndësishme në javën e 22-tëtë në “La Liga”, duke mposhtur në transfertë skuadrën e Osasunën.
Madrilenët arritën që të fitojnë me rezultatin 3-1 në një 90-minutësh që dhuroi mjaft emocione.

Golat për skuadrën e drejtuar nga Zinedin Zidane i shënuan Cristiano Ronaldo, mesfushori Isco dhe Lucas Vasquez, ndërsa për Osasunën shënoi Sergio Leon.

Kjo ndeshje ishte e veçantë për kapitenin Sergio Ramos, i cili arriti në kuotën e 500 ndeshjeve me fanellën e Los Blancos.

Pas kësaj fitore, Real ngjitet në kuotën e 49-pikëve, një më shumë se Barcelona, por ka edhe dy ndeshje më pak të zhvilluara.

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *