Miqësorja, Tirana mund në “Selman Stermasi” Luftëtarin

Tirana-Luftetari-MiqesorjaTirana ka arritur që të fitojë miqësoren e luajtur ditën e sotme kundër skuadrës së Luftëtarit.

Sfida e zhvilluar në “Selman Stermasi” përfundoi me rezultatin e ngushtë 1-0 në favor të bardhebluve.

Goli i vetëm i takimit u shënua në pjesën e dytë kur Bojom shënoi një autogol në portën e tij.

Ky ishte testi i parë miqësor për të dyja ekipet në shqipëri pas kthimit nga minifaza përgatitore që zhvulluan në Antalya.

Tashmë ekipet do të përqëndrohet për sfidat e para të Kategorisë Superiore që do të startojë javën e ardhshme, ku Tirana do të ndeshet kundër Teutës dhe Luftëari kundër Partizanit.

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *