Vartësja e Flamur Nokës emërohet në krye të Prokurorisë së Kukësit nga Adriatik Llalla

muliRita Gjati, prokurore ne rrethin e Kukesit, eshte komanduar nga dje kryeprokurore ne kete qark.

Kjo, pas doreheqjes se drejtuesit te Prokurorise ne veriun e vendit, per te kandiduar ne KLP.

Gjata, dikur prokurore ne Sarande dhe e shkarkuar per shkelje, ishte pjese e SHKB ne Ministrine e Brendshme, kur ishte Flamur Noka, minister.

Ne 2013 ajo u katapultua prokurore ne qarkun ku doli deputet Noka, se bashku me Astrit Halilin, ish-shefin e SHKB.

Dhe ne prag te zgjedhjeve te 1ershorit 2017, bashkepunetorja e ngushte e Nokes, komandohet nga kryeprokurori Llalla te drejtoje organin e akuzes ne qarkun ku mendohet se do te rikandidoje deputeti i PD.

TemA

Source: gazetatema.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *